HAKKIMIZDA

 

Agrita Yem Fabrikamız, Söke ovasında 1999 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Agrita Yem fabrikası 2004 yılında büyükbaş hayvancılıkta flake üretim tesislerini kurarak Türkiye büyükbaş hayvancılığını Flake edilmiş tahıl ürünleri ile tanıştırmıştır.

Fabrikamız, inek ırklarının iyileştirilmesi, süt kapasite ve verimliliğinin arttırılması, ineklerin yaşam kalitelerinin yükseltilmesi konularında sürekli yeni çalışmalar yapmaktadır. Halen Tübitak destekli bir çok proje çalışmamız başarı ile yürütülmektedir. Fabrikamızda üretim sürecinin her aşamasında hammadde girişinden, paketli yem çıkışına kadar adım, adım tam izlenebilirlik sağlanarak üretim yapılmaktadır.

Agrita yem, Türkiyenin en büyük büyükbaş hayvan çiftliklerinin ana tedarikçisidir (Efeler çiftliği ve Agrita Büyükbaş çiftlikleri). Agrita yem büyük çiftliklere yoğun hizmet verirken, aynı zamanda müşterilerinin talepleri doğrultusunda butik üretim yapabilecek esnekliğe de sahiptir. Agrita yem, sadece Ruminat yem üretimine yoğunlaşmıştır ve dolayısıyla ürünlerde hammadde bulaşıklığı bulunmamaktadır.

Ülkemizde yem ürünleri genel olarak PP çuvallar içinde sevk edilmektedir, bu da ciddi anlamda işçilik ve ekonomik maliyeti beraberinde getirmektedir. Çiftliklere rasyon danışmanlığı, sürü yönetimi, gebe düve, erkek buzağı tedariği konularında hizmet ve destek veren işletmemizin, yem tedarik hizmeti verdiği çiftliklerde sözleşmeli olarak kurduğu yem siloları, sözleşme sonunda iz bedel ile satılmaktadır. Bu uygulama yem giderlerinin azaltılması, lojistik, depolama kolaylığı avantajları, yükleme ve istiflemede işçilikten tasarruf gibi avantajlar sağlar. Agrita yem silolarını ücretsiz kurarken, bu hizmeti veren tek yem fabrikası olmanın gururunu taşımaktadır.